پنجشنبه 1 فروردين 1398 _ 14 رجب 1440 _ 21 مارس 2019
فارسی | English
تاریخ : يکشنبه 23 ارديبهشت 1397     |     کد : 21

افتتاح مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

افتتاح مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، به منظورارتقاء سطح مهارت های حرفه ای دانشجویان و کمک به ورود به بازار کسب و کار ، در روز دوشنبه 12 آذرماه 96 تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی منعقدگردید .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، به منظورارتقاء سطح مهارت های حرفه ای دانشجویان و کمک به ورود به بازار کسب و کاردر روز دوشنبه 12 آذرماه 96 تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی  منعقد گردید .  دکتر عجمی ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت :
امروزه دانشگاهها بعنوان یک نهاد عمده تولید دانش، به دلیل تغییر در ماهیت تولید علم و تاثیر آن بر اقتصاد و رفاه جوامع بشری علاوه بر پژوهش و آموزش، نقش و رسالت جدیدی در توسعه پایدار اقتصادی و منطقه ای پیدا کرده اند. موضوع کارآفرینی دانشگاهی یکی از رسالت های جدید دانشگاههاست. امروزه موسسات آموزش عالی و دانشگاهها در سطح جهان از محیط کسب دانش به مکانی برای تربیت افراد جهت ایجاد شرکت های کوچک و متوسط (SMEها) و بزرگ که نیازهای بازار و جامعه را برآورده می سازند ارتقا یافته اند.
دکتر عجمی در ادامه افزود : با توجه به اینکه مسئله اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بعنوان یکی از دغدغه های مهم نظام، دولت و دانشجویان می باشد لذا دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به منظور ارتقا سطح مهارت های حرفه ای دانشجویان و کمک به ورود به بازار کسب و کار بعداز فراغت از تحصیل دانشجویان، از نیمسال اول سال تحصیلی 96-97 اقدام به برگزاری دوره های مهارتی ویژه دانشجویان نموده است. همچنین در راستاي اجرای طرح ملی «توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال»، موضوع مصوبه مورخ 93/9/3 شوراي عالي اشتغال و بند (ت) ماده 4 برنامه ششم توسعه جمهوري اسلامي ايران و نيز تكاليف مقرر براي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در ماده 9 تصويب¬نامه كارگروه منتخب ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در خصوص «برنامه اشتغال فراگير»، و به منظور استفاده از توانمندیها و پتانسیل های اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در زمینه تاسیس مرکز ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان منعقد گردید.
عجمی در ارتباط با هدف از تاسیس مرکز ارتقاء شایستگیهای حرفه ای دانشجویان نیز گفت:
- توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی در راستاي برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه ای.
-  فراهم سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش آموختگان رشته هاي مختلف دانشگاهي.
- استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت ها و تکالیف سازمانی.
-انجام نیاز سنجی آموزش های مهارتی مورد نیاز دانشجویان و تدوین دوره ای آموزشی مورد نیاز.
و بالاخره برگزاری آزمون هاي پایان دوره و صدور گواهینامه مهارت برای قبول شدگان و يا اعطاي تأييديه حضور در دوره براي شركت كنندگان، وفق ضوابط و مقررات مربوطه از جمله اهداف تاسیس این مرکز هستند .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  افزود : دفتر مرکز مذکور در اداره ارتباط با صنعت دانشگاه مستقر بوده و دانشجویان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی شرکت در دوره ها می توانند به کارشناسان آن حوزه مراجعه نمایندنوشته شده در   يکشنبه 23 ارديبهشت 1397  ساعت  10:35   توسط   مدير سايت دفتر ارتباط با صنعت   
ویرایش شده در يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 ساعت 10:37 توسط مدير سايت دفتر ارتباط با صنعت
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :